İcra Takip Departmanımız

İcra Takip Departmanımız; tahsil edilemeyen alacakların hızlı, masrafsız ve güvenli tahsili konusunda Türkiye’ nin önde gelen hukuk bürolarından bir tanesidir. Departmanımız; İcra takip hukuku alanında, toplu dosyalara seri işlemler yapabilme kapasitesine sahiptir. Departmanımız aylık 15.000 icra dosyası açmakta ve işlemlerini yürütmektedir. Özellikle icra işlemlerinin hızlı ve etkin uygulanması ve bu uygulamaların tahsilâta dönüştürülmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Toplu icra dosyalarının; menkul, gayrimenkul, 3. Kişilerdeki hak ve alacakların haczi ve filli haciz yöntemlerini kendine has stratejilerle uygulamaktadır. Hali hazırda; Türkiye’ nin önde gelen Telekomünikasyon, İnternet Sağlayıcı ve Dağıtıcı, Tüketici Finansman, Tekstil, Alışveriş Merkezi, İklimlendirme Sistemi, Metal Sanayi, Otomotiv, Lojistik ve Finans Şirketlerine yasal alacak takibi hizmeti vermektedir.

Dava Departmanımız

Dava Departmanımız; alanında uzman avukat ve danışmanlardan oluşmaktadır. Dava süreçlerinde hukuk bilgisini muhakeme gücüyle harmanlayıp sonuç odaklı çözümler sunmaktadır. Bu kapsamda; birçok tüzel kişiye hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti verilmektedir. Şirketlerin rutin hukuki danışmanlık ihtiyacı karşıladığı gibi, ticaret hukukunun alanına giren her türlü hukuki ihtilafta da davaları başarılı şekilde yürütmektedir. Hali hazırda; İklimlendirme Sistemleri, Metal Sanayi, Otomotiv, Lojistik, İnşaat, Tekstil, Petrol, Turizm  ve Medya Şirketlerine hukuki hizmet verilmektedir.

Abalıoğlu; değişen ve gelişen şartlara her zaman ayak uydurmuş, teknolojik değişimlere açık olmuş ve kendini sürekli olarak yenilemiştir.

Departmanlarımızın hukuki hizmet verdiği özel ve tüzel kişiler SIR SAKLAMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ gereğince açıklanmamış olup, sadece sektörleri ile ilgili bilgi paylaşılmıştır.